Warunki handlowe

Warunki handlowe hurtowni internetowej biokosmetyki-hurt.eu prowadzonej przez firmę GREEN LINE w pigułce to:

  • brak minimum logistycznego
  • niskie koszty dostawy
  • darmowa wysyłka od 400 zł netto,
  • szybka dostawa - z reguły towar wysyłamy w tym samym dniu, jeśli zamówienie zostało złożone do godz. 11:00,
  • próbki do zamówień (kupowane za zgromadzone punkty).

Kontrahent, który rozpocznie współpracę z hurtownią GREEN LINE do pierwszego zamówienia otrzyma pakiet aktualnie dostępnych próbek towarów i drukowanych materiałów reklamowych.

Poniżej szczegółowe przedstawienie warunków handlowych firmy GREEN LINE:

 

Warunki handlowe

obowiązują od 01.04.2021 r.

 

Ceny:

Aktualnie obowiązujące ceny hurtowe wyświetlane są każdorazowo zalogowanym kontrahentom posiadającym profil hurtowy na platformie zakupowej biokosmetyki-hurt.eu. Na życzenie dosyłamy cennik pdf z aktualną ofertą drogą elektroniczną. Ceny na platformie online oraz w cenniku pdf są identyczne.
UWAGA: O wszelkich zmianach w ofercie i ogólnych warunkach handlowych informujemy kontrahentów zawsze za pomocą mailingu.
Aby otrzymywać takie powiadomienia należy zapisać się do newslettera wysyłanego z poziomu platformy B2B biokosmetyki-hurt.eu.

 

Koszty wysyłki:

Koszt wysyłki jest uzależniony od wybranej usługi kurierskiej i podany jest w trakcie składnia zamówienia, a obecnie wynosi:

13,50 zł z VAT kurier InPost,

- 16,00 zł z VAT kurier DHL,

Przy zamówieniu na kwotę co najmniej 400 zł netto nie doliczamy kosztu przesyłki.

Kontrahent ma prawo podesłać własnego kuriera bądź inny środek transportu, który sam opłaci. Wówczas za ewentualne szkody powstałe w trakcie transportu odpowiada kontrahent.

Nie odpowiadamy za niedostarczenie towaru z przyczyn leżących po stronie Kontrahenta.

Towar pozostaje naszą własnością do momentu uzyskania pełnej kwoty zapłaty.


Terminy płatności:

Płatność za pierwsze 3 zamówienia może odbywać się wyłącznie w formie przedpłaty lub pobrania.

Następnie możliwe jest odroczenie terminu płatności o: 7 lub 14 dni.

Termin 14-dniowy możliwy jest w kolejnym kwartale pod warunkiem wypracowania w obecnym kwartale co najmniej 3.000 zł netto obrotu oraz terminowego płacenia wszystkich faktur. Za dzień zapłaty faktury uznaje się dzień, w którym pieniądze wpłynęły na nasze konto.

Jeżeli kontrahent otrzymał możliwość zakupów z odroczonym terminem płatności, ale spóźnia się z płatnościami, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania możliwości zakupów z odroczoną płatnością. 

Jeżeli kontrahent ma możliwość zakupów z odroczonym terminem płatności i termin płatności minął, a płatność nie została uregulowana, zastrzegamy sobie prawo do wstrzymania wysyłki kolejnych zamówień do momentu uregulowania płatności.

Nieodebranie przesyłki za pobraniem w wyznaczonym terminie przekreśla dalszą możliwość korzystania z tej formy płatności.

  

Reklamacje:

Zobowiązujemy się dostarczyć towar wolny od wad o terminie ważności co najmniej 10 miesięcy.
Uwzględniamy tylko reklamacje wynikające z zaniedbań naszych lub Producenta.
Uwzględniane reklamacje obejmują:

  • uszkodzenia towaru w trakcie transportu,
  • krótki termin ważności (krótszy niż 10 miesięcy licząc od pierwszego dnia kolejnego miesiąca po otrzymaniu towaru),
  • towar uszkodzony fizycznie lub niepełnowartościowy wskutek zaniedbań Producenta (*)

(*) Poszczególne egzemplarze 100% naturalnych produktów MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik mogą nieco różnić się od siebie pod względem zapachu, barwy i konsystencji, ponieważ surowce stosowane przy produkcji kosmetyków MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik nie podlegają ujednoliceniu/standaryzacji. Różnice te nie wynikają z gorszej jakości, lecz są dowodem konsekwentnego stosowania naturalnych surowców. Nie stanowią więc wady produktu i nie podlegają reklamacjom.
Optymalna temperatura przechowywania kosmetyków MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik to 2°C - 25°C.


W przypadku gdy przesyłka nosi widoczne ślady uszkodzenia opakowania, należy w obecności kuriera dokonać sprawdzenia stanu towaru i sporządzić protokół uszkodzeń, ewentualnie odmówić przyjęcia przesyłki. Reklamacje pozostałych uszkodzeń w transporcie, powstałych na skutek niewłaściwego zabezpieczenia produktów (rozlania, zgniecenia opakowań produktów), jak również braki w towarze, należy zgłosić najpóźniej w następnym dniu roboczym po otrzymaniu przesyłki.

 

Wsparcie sprzedaży:

Oferujemy próbki towarów, które dostępne są w regularnej sprzedaży, jak również do nabycia w systemie punktowym:

Kontrahent ma prawo dobrać sobie próbki według własnego zapotrzebowania płacąc za nie punktami zgromadzonymi na swoim koncie. Punkty przyznawane są automatycznie w wysokości odpowiadającej 5% wartości netto zamówionych produktów marek Bioturm, Florascent, Martina Gebhardt. Marki, które nie posiadają w ofercie płatnych próbek (Eubiona, Urtekram, Savon du Midi, FiniGrana), nie biorą udziału w systemie przydzielania punktów, czyli do zakupu produktów tych marek nie są naliczane punkty. Punkty stają się dostępne dopiero po zaksięgowaniu płatności za dane zamówienie [dla płatności z kredytem kupieckim może to być 7 lub 14 dni]. Kontrahent może również zamówić dowolną dostępną ilość próbek, za które zapłaci wg cen podanych podczas składania zamówienia.

Kontrahent może również w hurtowni zamówić dostępne materiały reklamowe w cenie 0,01 zł. 

Na okres regularnej i wyłącznej współpracy handlowej w zakresie sprzedaży produktów marek: MARTINA GEBHARDT Naturkosmetik, EUBIONA, FLORASCENT Duftmanufaktur, BIOTURM®, SAVON DU MIDI, URTEKRAM, Schmidt's, FiniGrana, udostępniamy Kontrahentowi opisy oraz fotografie w/w produktów, aktualnie znajdujące się na stronie internetowej www.biokosmetyki-hurt.eu, jak również wszelkie inne, opracowane i zamieszczone tam przez GREEN LINE materiały informacyjne.

Nasze opisy towarów i inne materiały informacyjne są objęte autorskimi prawami majątkowymi. W przypadku nieuprawnionego przekazania tych materiałów innym podmiotom lub używania ich po zakończeniu współpracy z nami, zastrzegamy sobie prawo do naliczenia kary umownej w wysokości 5000 zł za każdy przypadek naruszenia majątkowych praw autorskich.


Uwagi dodatkowe:

Dystrybutor zastrzega sobie prawo do zmian warunków współpracy, dostawy, płatności, oferty cenowej i produktowej.
Każdorazowe złożenie zamówienia przez Kontrahenta jest równoznaczne z akceptacją wyżej opisanych warunków dostawy.

pixelpixelpixelpixel